• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

Samsun Kızılay Şube Başkanı Mustafa Keskin Görevden Alındı

Perşembe, Nisan 14, 2016 - 20:45

Samsun Kızılay Şube Başkanı Mustafa Keskin Görevden Alındı

          Samsun Kızılay Şube Başkanı Mustafa Keskin Görevden Alındı

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından görevinden alındı.Görevden alınan Mustafa Keskin Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) Samsun Milletvekili adayı olmuştu.Keskin,konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

         14 Yıldır Sürdürdüğüm Görevimden Alındım

   04.01.2002 tarihinden itibaren bugüne kadar, Olağan Genel Kurullar neticesinde Türk Kızılay’ı Samsun şubesi üyelerinin teveccühü ile Türk Kızılay’ı Samsun Şube Başkanlığı’na layık görüldüm. 14 yıldan uzun süredir yürütmüş olduğum Samsun Şube Başkanlığı görevimden, son Genel Kurulumuzla seçilen Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte 14.04.2016 tarihinde tebellüğ ettiğimiz üzere görevden alınmış bulunmaktayız.

        Bu Karar Kanunlar Kapsamında Yok Hükmündedir

   Görevden alınma gerekçemizin, ilgili Kanun ve tüzük hükümlerinin hiçbirinde yasal bir gerekçesi olmadığı gibi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve İnsan Haklarına aykırı bir boyutta olduğu açıktır.

   Göreve geldiğimiz günden bu güne, Türk Kızılay’ının tüm menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak, ailemizden, işimizden fedakârlık ederek, halkımıza hizmet vermek için canla başla çalıştık. Bugün karşılaştığımız uygulama, bizim için karar mahiyetinde olmayıp, her şeyden önce hakkaniyete aykırıdır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, kanunları kapsamında da yok hükmünde olup, hukuka ve hakkaniyete aykırı bu uygulama için yasalar kapsamında tüm mücadelemizi vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

etiketler

Benzer Haberler