• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

OMÜ Radyo İletişim Fakültesinde Yayına Başladı

Perşembe, Mart 3, 2016 - 18:15

OMÜ Radyo İletişim Fakültesinde Yayına Başladı

           OMÜ Radyo İletişim Fakültesinde Yayına Başladı

   Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Mustafa Güneşdoğdu Yerleşkesi içinde bulunan İletişim Fakültesi bünyesinde açılan Radyo Stüdyosu ve OMÜ Radyo’nun açılışı bugün düzenlenen törenle birlikte yayın hayatına başladı.

   Açılış törenine katılan Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörü Hüseyin Akan kurdele kesiminin ardından İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meliha Nurdan Taşkıran tarafından sunulan radyo programına katıldı. Programda radyo ile ilgili görüşlerini aktaran Vali İbrahim Şahin, “Radyo yayıncılığı özellikle büyük şehirlerde araç içinde çok zaman geçiren vatandaşlarımız tarafından dinleniyor. Yeni iletişim araçlarının açılması ile radyonun son bulduğu düşünülürken aslında radyo yeniden hayat buldu. TRT Genel Müdürlüğü yaptığım dönemde TRT Türkü ve TRT Nama ismi ile iki radyo açmıştık. OMÜ radyo internet üzerinden yayın yapıyor. Bu da yayıncılık anlamında yeni bir alan. OMÜ radyo öğrencilerimizin burada pratik yapmaları açısından önem teşkil ediyor. Bu radyonun örnek teşkil etmesi gerekiyor. Haber sunumları, müzik yayıncılığı bakımından Samsun’daki yerel radyolara örnek olması gerekiyor. Bu radyonun mutlak suretle karasal yayın yapması gerekiyor. Kamusal bir kimliği olacağı için halkı bilgilendirmek bazında bu radyoların önemi var” şeklinde konuştu.

   Rektör Hüseyin Akan İletişim Fakültesi öğrencilerine Radyo yayınında TV stüdyosu konusunda da müjde verirken bu konunun Üniversitelerinin gündeminde olduğunu ve ihale sürecinde olduğunu dile getirdi. Daha önce Mühendislik Fakültesi bünyesinde bir Radyo açtıklarını ama onun çok amatör olduğunu sözlerine ekleyen Akan, OMÜ radyonun artık doğru yerde yayın yaptığını ifade etti. 

etiketler

Benzer Haberler