• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

Hamza Aslan Kuran Kursu Hafızlara Belgelerini Verdi

Çarşamba, Mayıs 24, 2017 - 22:45

Hamza Aslan Kuran Kursu Hafızlara Belgelerini Verdi

       Hamza Aslan Kuran Kursu Hafızlara Belgelerini Verdi

    Hamza Arslan Kuran Kursunu Bitiren Hafızlar İcazetlerini Aldı

   Çarşamba Hamza Arslan Kuran Kursuna devam eden 35 Hafız bu gün Adaparkta düzenlenen belge töreni ile icazetlerini aldı.Çarşamba Adapark Anfi Tiyatrosu alanında düzenlenen belge törenin açılış konuşmasını Çarşamba İlçe Müftüsü Osman Karagöz yaptı. Karagöz Çarşamba’nın hafız yetiştirmekteki önemine dikkat çekerken, Çarşamba’daki Kuran Kurslarından mezun olan hafızların Türkiye’nin dört bir tarafından hafız olarak görev yaptığını dile getirdi.

   Programda konuşma yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba’nın geçmişinden beri hafız yetyiştiren bir ilçe olduğunu dilke getirirken, bu kçklü geleneği geleceğe taşımak adına Çarşamba İlçe Müflüğü ile yeni projeler hazırladıklarını dile getirdi.

   Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı’da progda bir konuşma yaptı, Samsun genelinde 924 Kuran Kursu olduğunu ifade eden Çakı, Kuran Kuslarında Eğitim gören öğrenci sayısnın 23008 oldunu söyledi.  Veysel Çakı Çarşamba’da Müftlük yaptığı dönemde Kuran Kursu açmak için büyük gayretler gösterdiklerini ifade ederken, o dönemlerde 50 öğrencinin bile çok olduğu düşünülüken, şimdilerde mevcut Kuran Kurslarının bile yetmediğini ifade etti.  

   Yapılan konuşmaların ardından çeşitli hocalarca Kurat Tilaveti Okundu.Hafızlık belgesi almaya hak kazananan 35 Hafızın da Kısa sureler okumasının ardından Belge töreni düzenlendi. Düzenlenen belge töreninde Kuran Kursunu bitiren Hafızlara programa katılan davetliler tarafından hafızlık belgeleri taktim edildi. 

etiketler

Benzer Haberler