• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

"Savaşın Çelik Yüzükleri" Kahraman Kadınların Hikayesi Sahnede

Salı, Nisan 4, 2017 - 16:15
"Savaşın Çelik Yüzükleri" Kahraman Kadınların Hikayesi Sahnede

        "Savaşın Çelik Yüzükleri" Kahraman Kadınların Hikayesi Sahnede

   Hakan Dilek, Kurtuluş Savaşı’ndaki kadın kahramanların gerçek öykülerini oyunlaştırarak sahneye taşıdı.Tek başına oynadığı oyunla Türkiye'nin her köşesinde ve yurt dışında da sahne alıyor.Kurtuluş Savaşında savaşan kahraman kadınların birbirinden farklı yaşam öykülerini seyirciyle buluşturan Hakan Dilek'in "SAVAŞIN ÇELİK YÜZÜKLERİ" adlı oyunu görülmeye değer. 

       Gerçek Öyküler

   Çanakkale'de ölen kocasından yadigar elmas küpelerini satıp aldığı tüfekle cepheye yürüyen ÇETE EMİR AYŞE'nin, Çukurova'yı raylara döşediği dinamitlerle işgalcilere dar eden TAYYAR RAHİME'nin, işkencede arkadaşlarını ele vermediği için ekmek durumuna atılıp yakılan NAZİFE KADIN'ın, casusluk yapan oğlunu sokağından tek kurşunla vurup savaşa katılan DOMANİÇLİ HABİBE'nin, savaşta sırtında mermi taşıyıp seçme seçilme hakkını kazandıktan sonra meclise milletvekili olarak giren kadınlardan SATI ÇIRPAN'in, Çanakkale'de cephede işgalcilerin geçiş yollarını kapatan keskin nişancı, yüreği bilim ve sanat için çarpan ve hayatları kimsesizler mezarlığında son bulan kadınların gerçek öyküleri.

 Hakan Dilek

   Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Resim Eğitimi Heykel Bölümü mezunu olan Hakan Dilek’in bir çok kişisel resim sergisi bulunuyor. Futbol geçmişiyle bilinen Hakan Dilek;Samsunspor, Ankarademirspor, Zeytinburnuspor, Çarşambaspor, Ünyespor, Bafraspor, Gaziosmanpaşaspor, Silivrispor klüplerinde profesyonel futbol oynadı. Futbol yorumculuğu da yapan Dilek,aynı zamanada "Maçı Kaybettik Ama Zemin Futbol Oynamaya Müsait Değildi" , "O Gol Kaçmazdı" , "Top Yuvarlaktır" , "İşte Böyle Bir Şey" , "Mahallenin En Şık Abileri" adlı kitapların da yazarı.

etiketler

Benzer Haberler