• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

OLİMPİYAT SPORCULARI, TATİL İÇİN SAMSUN’U TERCİH ETTİ

Çarşamba, Ağustos 2, 2017 - 15:15
OLİMPİYAT SPORCULARI, TATİL İÇİN SAMSUN’U TERCİH ETTİ

        OLİMPİYAT SPORCULARI, TATİL İÇİN SAMSUN’U TERCİH ETTİ

    23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı’nda Samsun’un organizasyon başarısına ve halkın misafirperverliğine hayran kalan Kanada, Brezilya ve Malezya kafilesi sporcuları, ülkelerine dönmedi. Milli Mücadele Şehri’ insanlarını yakından tanımaya çalışan sporcular, tatillerini kentin tarihi ve turistik güzelliklerini gezerek yapıyor. 

    Dünya’nın en büyük spor organizasyonların 23.Yaz İşitme Engelli Olimpiyatı sona ermesine rağmen Kanada, Brezilya ve Malezya sporcu ve teknik heyeti, Samsun’da kaldı. Bu güne kadar tarihinin en görkemli ve kusursuz olimpiyatına tanıklık olduklarını ifade ederek, kentin kendilerini büyülediğini ifade eden ekipler, tatil için Samsun’u tercih etti.   

    Samsun  Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle sporcular için ilçelere turlar düzenledi. Brezilya kafilesi ‘Saklı Cennet’ Ayvacık’ta kayık sefası,  Kanadalı sporcular ise turistik ilçenin şelalelerini gezdi. Sambacı sporcular, SUKAY tesislerinde su sporu denemeleriyle unutulmaz tecrübeler edindi.  Sporcular, tur boyunca hatıra fotoğrafı çektirerek, sosyal medya hesaplarında paylaştı.

   Malezya ekibi ise Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda tekne gezisi gerçekleştirdi. Kanyonun içinden geçerken kendilerini doğal güzelliğe bırakan sporcular, daha sonra da Bandırma Vapuru Açık Hava Müzesi’ni ziyaret etti. Ekipler, öğle yemeğinde ise Karadenizli olup halaylar çekti.

     Olimpiyat boyunca gösterdikleri misafirperverlik ve ilgiden dolayı Samsun halkına teşekkür eder sporcular, hiçbir sorun yaşamadıklarının altını çizerek, minnettar oldukları söyledi. Samsun’un adını ilk kez duyup ön yargıyla gelmelerine rağmen 12 gün boyunca yaşadıkları güzellikleri hayatları boyunca unutmayacaklarını dile getiren Brezilyalı ve Malezyalı sporcular, Türkiye’deki tatil alternatiflerine mutlaka Samsun’u da ekleyeceklerini kaydetti. Sporcular, Samsunluları da kendi ülkelerinde misafir etmek istediklerini de sözlerine ekledi. 

olimpiyat1.jpg

İşitme engelliler Olimpiyat

Media Folder


olimpiyat2.jpg

Media Folder


olimpiyat3.jpg

Media Folderolimpiyat4.jpg

Media Folder


olimpiyat5.jpg

Media Folder


olimpiyat6.jpg

Media Folder

etiketler

Benzer Haberler