• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Çarşamba Etabı Sona Erdi

Çarşamba, Mayıs 17, 2017 - 14:15
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Çarşamba Etabı Sona Erdi

       Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Çarşamba Etabı Sona Erdi

   Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, okul sporları faaliyetleri kapsamında hayata geçirilerek başlatılan geleneksel çocuk oyunlar Şenliği Çarşamba da tamamlandı.

   5 gün boyunca okulların yoğun katılımları ve İlgi gösterdikleri şenlikte 35 ilköğretim ve 29 ortaöğretim okulu 2240 öğrenci müzik eşliğinde  eğlenerek oyunları oynadılar. Oyunları, Çarşamba Kaymakamı Mustafa GÜNEY ilçe Milli eğitim müdürü Mustafa ÖZDEMİR Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdür vekili İbrahim Fethi SEL izleyerek çocukların sevincine ortak oldular. Oyunlardan sonra birinci olan okullara ilçe müdürlüğü  tarafından il müdürlüğünün destekleri ile tişört ve madalya verildi.

   Çarşamba Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğü yaptığı açıklamada: Şenliğe katılarak gelen çocukların unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlarımızın tekrar canlandırılarak, geçmişimiz ve bugünümüz arasında bir köprü kurmamıza ve milli ve manevi değerlerimizin gelişmesine katkı sağlayan oyunlarının günümüz koşullarına uyarlanarak oynatılması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlenen şenliği’ne katılan bütün okul takımlarımıza organizasyonda emeği geçen idareci ve öğretmenlerine teşekkür eder ilçemizi Samsun’da düzenlenecek büyük şenlikte temsil edecek olan takımlara başarılar dileriz.Dedi.  

    Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinde Çarşamba da  Birinci Olarak Samsunda Yapılacak Büyük Şenlikte Temsil Edecek Okullar.

1. sınıflarda El değdirerek bayrak koşusu: Yeşilırmak ilköğretim okulu

2. sınıflarda Elden Ele Top oyunu: Atatürk  ilköğretim okulu

3. sınıflarda Sek Sek oyunu: Dikbıyık ilköğretim okulu

4. sınıflarda ip atlama oyunu: Durusu orta okulu

5. sınıflarda kiremit devirmece oyunu: Mustafa Kemal orta okulu

6. sınıflarda mendil kapmaca oyunu:  Durusu orta okulu

7. sınıflarda yakar top yarışması:Ağcagüney orta okulu

8. sınıflarda halat çekme oyunu: Ağcagüney  orta okulu

    İl birinciliği yarışma takvimine göre ( 1,2,3,4,) okul sınıfları 25.05.2016 Perşembe günü saat:10:00 da( 5,6,7,8 ,) okul sınıfları 26.05.2016 Cuma  günü saat:10.00 da Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonun, da yapılacak    
 

etiketler

Benzer Haberler