• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

ÇTB Başkanı Kazım Yılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Salı, Ocak 10, 2017 - 14:45
ÇTB Başkanı Kazım Yılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

      SİZLER, “VİCDANLARIN SESİSİNİZ!”

   Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

   Gazetecilere seslenen Kazım Yılmaz, “Basın kamuoyunun duyu organları gibi; gözü, kulağı, dilidir. Kamusal görev icra eden değerli basın mensuplarımız, sizler vicdani kanaat oluşturma gibi önemli bir yapıdasınız. Sizler vicdanların sesisiniz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun” dedi.

   Demokratik, şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemenin vazgeçilmez unsurlardan birinin de özgür ve tarafsız basın olduğunu da vurgulayan Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz mesajının devamında şunları kaydetti:

   "Basın, insanların gerçekleri öğrenmesi, düşüncelerini ve mağduriyetlerini topluma duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Demokrasimizin vazgeçilmez parçası olan gazetecilerimiz toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi yerine getiren ve fedakârca çalışan kişilerdir. Onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur”.

Haber:Ahmet Naci KILAVUZ

etiketler

Benzer Haberler