• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

Çarşamba’da Girişimciler Mülakatla Seçildi

Çarşamba, Nisan 5, 2017 - 17:30
Çarşamba’da Girişimciler Mülakatla Seçildi

Çarşamba’da Girişimciler Mülakatla Seçildi

   Çarşamba’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı için adaylar arasında mülakat yapıldı. 50 kişinin seçileceği kurs için başvuru sayısı artınca iki ayrı yeni kurs planlanarak toplamda seçilecek sayı 100 kişiye çıkartıldı. 300 kişinin katıldığı mülakatlar sonucunda 100’ü asil, 28’i yedek erkek-kadın girişimci adayı seçildi.

          100 GİRİŞİMCİ YETİŞECEK!

   Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2017 Programı’nın ikinci dönem 4 ayrı kursu için mülakatlar ÇTSO’da gerçekleşti. 100 kişiye çıkartılan girişimci adayları için 300 erkek kadın aday değerlendirildi. Mağduriyet yaşanmaması için mülakatların yarısı öğleden önce, yarısı da öğleden sonra gerçekleşti. ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursuna’  katılmaya hak kazanan 100 girişimci adayı projelerini hayata geçirilebilmek için eğitilecek.

                        

   Çarşamba Ticaret Borsası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle oluşturulan Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi tarafından, Samsun İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Samsun İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü ortaklığıyla gerçekleşecek olan Çarşamba’da ki toplamda 9.10.11 ve 12.  ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’  mülakatları yapıldı.  2016 yılı içerisinde 125 girişimci ofis tarafından yetiştirilmişti. 2017 yılının başında bu yeni program ile 75 girişimci adayından sonra böylelikle 100 aday daha yetişecek.

                            

etiketler

Benzer Haberler