• Çarşamba Radyo Televizyon A.Ş.

  • Her Gün Yeni Yerel Haber

Facebook Twitter rss

HABER

Bu Millet Memleketini Kurtaran Kadınlarımıza Minnettar

Salı, Mart 7, 2017 - 16:30
Bu Millet Memleketini Kurtaran Kadınlarımıza Minnettar

       Bu Millet Memleketini Kurtaran Kadınlarımıza Minnettar

     Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kadınlar bizim en değerli varlığımızdır” dedi.

   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusf Ziya Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bizleri doğurup büyüten, üzerimize titreyen, her an yanımızda olan fedakar analarımız başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim. Ülkemizin kuruluşundan bu yana kadınlar her anlamda söz sahibi olmuş, ülke için alınan önemli kararlarda büyük rol oynamışlardır. Bunun en yakın örneğini 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde gördük. Günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutan milyonlarca kadın vatandaşımıza bu ülke minnettardır. Memleketini kurtarmak için tarihimiz boyunca meydana gelen savaşlarda çetelere karşı savaşan Samsunlu Fatma Çavuş, Kastamonulu Şerife Bacı, İmamköylü Ayşe Efe, Erzurumlu Kara Fatma, siperlere mermi taşıyan analarımız sayesinde bu ülke kuruldu.

   Kadınlar günü New York’ta yaşanan grev sırasında meydana gelen yangın sonucu 120 kadının hayatını kaybetmesiyle anılmaya başlandı. Biz kadir kıymet bilen anaya, ablaya, bacıya saygıyı ve sevgiyi bilen bir toplum olduğumuz için onları her zaman baş tacı ediyoruz. Ülkemizde son yıllarda kadın hakları konusunda ciddi gelişmelerin yaşanması bizleri sevindiriyor. Daha gelişmiş bir ülke olarak yükseldiğimiz, hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimiz bu yıllarda kadın haklarının daha da iyi yerlere geleceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Kadını üstün tutan devlet politikalarımız sayesinde kadınlarımız gerek siyasi hayatta, gerek iş hayatında aktif olmasıyla birlikte ülke için önemli gelişmelerin hayata geçmesinde rol almaya devam edecektir. Bu duygu ve düşünceler ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyorum”

etiketler

Benzer Haberler